O firmie


„Rollmex” Sp. z o.o. jest specjalistyczną firmą, która działa na rynku budownictwa i przemysłu od 1989 roku. Potencjał wykonawczy stanowi doświadczona kadra nadzoru, kontroli jakości, brygadzistów prowadzących oraz spawaczy i monterów, których doświadczenie zostało wielokrotnie potwierdzone przy pracach remontowych i inwestycyjnych w całej Polsce. Najbardziej doświadczona część załogi pracowała na 4-ch blokach energetycznych po 180MW w Elektrowni Szczytowo-Pompowej w Żarnowcu, na urządzeniach i instalacjach w 4-ch reaktorowniach w Elektrowni Jądrowej w Paks na Węgrzech oraz przy budowie elektrowni jądrowej w Żarnowcu.

Nasza firma specjalizuje się w prefabrykacji konstrukcji stalowych, rurociągów, zbiorników, silosów ze stali węglowej i nierdzewnej. Wszystkie elementy wykonujemy na swoim zapleczu zlokalizowanym przy ul. Hutniczej w Gdyni. Na życzenie klienta prowadzimy też montaż tych elementów na obiektach.

Kolejna ważna dziedzina naszej działalności to  budowa, remonty lub modernizacje kotłów energetycznych, urządzeń okołokotłowych, zbiorników, silosów, oraz remonty i modernizacje instalacji paliwowych. Nad należytym montażem konstrukcji czuwają nasi kierownicy budowy posiadający uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz załoga posiadająca energetyczne świadectwa kwalifikacyjne.

Na zapleczu technicznym przy ul. Hutniczej w Gdyni firma dysponuje wybetonowanym placem o powierzchni ok. 4.500 m2, dwoma suwnicami bramowymi o udźwigu 5 ton każda oraz halą produkcyjną o powierzchni 1.000 m2 z suwnicą o nośności 10 ton. Potencjał techniczny uzupełnia ponadto warsztat z maszynami do obróbki metali, warsztat izolacyjny, wiata do malowania i śrutowania elementów stalowych, magazyn oraz zaplecze socjalne.

Firma posiada zdolności produkcyjne do prefabrykacji konstrukcji stalowych, zbiorników oraz elementów rurociągów w ilości około 1.200 ton rocznie.

Występujemy również jako Generalny Wykonawca robót mechanicznych, budowlanych, elektrycznych i AKPiA, łącznie z pracami projektowymi. W 2004r., jako Generalny Wykonawca, wykonaliśmy pod klucz (z uzyskaniem pozwolenia na budowę, projektowaniem i pozwoleniem na użytkowanie) stację paliw dla sprzętu ciężkiego oraz lokomotyw na terenie Elektrociepłowni Gdyńskiej. Ponadto w roli Generalnego Wykonawcy zrealizowaliśmy w 2004 roku łącznik pomiędzy promami a budynkiem Dworca w Bazie Promowej w Gdyni, a w 2008 roku wykonaliśmy instalację podawania biomasy do kotłów OP-230 w Elektrociepłowni Gdyńskiej.

W latach 2008-2011, w konsorcjum z firmami Chemadex i Energomar-Nord, zrealizowaliśmy zadania „Przystosowanie elektrociepłowni Gdańsk i Gdynia do pracy bezskładowiskowej”.

Silos
Konstrukcje
Dźwigary

Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz z nich zrezygnować zmieniając ustawienia swojej przeglądarki internetowej, lecz część zawartości strony może nie być dostępna

Akceptuję